SZKOLENIE OKRESOWE Z ZAKRESU KREDYTU HIPOTECZNEGO
Zgodnie z art. 59 ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami bank (kredytodawca) jest zobowiązany zapewnić, aby jego pracownicy – zajmujący się obsługą finansowania hipotecznego konsumentów – co najmniej raz na 3 lata odbywali szkolenie z zakresu zagadnień dotyczących opracowywania, oferowania lub zawierania umowy o kredyt hipoteczny, a także świadczenia usług dodatkowych związanych z tym rodzajem finansowania.
Szkolenie obejmować będzie zagadnienia wymagane ww. przepisem.
W ramach szkolenia omówiona zostanie praktyka stosowania przepisów nowej ustawy hipotecznej przez uczestników rynku kredytów hipotecznych.
Dla osób zainteresowanych, po szkoleniu przeprowadzony zostanie egzamin, obejmujący zagadnienia określone w art. 53 ust. 3 i 4 ustawy o kredycie hipotecznym, którego zdanie umożliwia wykonywanie czynności związanych z kredytem hipotecznym. Egzamin będzie przeznaczony dla osób, które do tej pory go nie zdały.
Chcąc wesprzeć Banki Spółdzielcze w czasie związanym z licznymi ograniczeniami i komplikacjami wynikającymi z trwającej pandemii, Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej przygotowała następujące propozycje realizacji obowiązku ustawowego:
SZKOLENIE ONLINE W FORMIE WEBINARU
Szkolenie może zostać zrealizowane w formule kilkugodzinnego spotkania on-line. Warunek uczestnictwa to jedynie dostęp do internetu za pomocą dowolnego urządzenia (laptop, komputer, smartfon czy tablet) oraz urządzanie audio – głośniki lub słuchawki.
SZKOLENIE STACJONARNE, W SIEDZIBIE BANKU
Jednodniowe szkolenie, podczas którego omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z zawieraniem umów o kredyt hipoteczny i obsługą tych produktów. Pracownicy proszeni są o zabranie na szkolenie skrypów, które zostaną wysłane wcześniej w celu samokształcenia.
SZKOLENIE E-LEARNINGOWE
Oferowane e-szkolenie w przejrzystej formie przekazuje najważniejsze informacje i pomaga zdobyć wiedze niezbędną do nabycia umiejętności z zakresu kredytów hipotecznych. Zawiera wiele elementów interakcyjnych, również ćwiczenia i autotesty do rozwiązania.
E-szkolenie zostało też częściowo udźwiękowione.
CEL SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji personelu kredytodawcy poprzez uaktualnienie i usystematyzowanie wiedzy z zakresie finansowania hipotecznego i zasad obsługi konsumentów, jak również spełnienia przez uczestników wymogu odbycia szkolenia okresowego.
SZKOLENIE/WEBINAR ZAKOŃCZONE EGZAMINEM SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:
- Etap I: samokształcenie zgłoszonego Pracownika – po pisemnym zaakceptowaniu oferty na wskazany adres mailowy zostaną przesłane materiały w formie elektronicznej.
- Etap II: jednodniowe szkolenie/webinar podsumowujące, podczas którego omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z zawieraniem umów o kredyt hipoteczny i obsługą tych produktów.
- Etap III: test egzaminacyjny jednokrotnego wyboru, składający się z 50 pytań. Warunkiem zaliczenia egzaminu jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na co najmniej 35 pytań.
TERMIN I CENA:
do ustalenia, w zależności od formy realizacji, liczby uczestników i czasu trwania szkolenia.
KONTAKT W SPRAWIE OFERTY:
Oddział w Krakowie
Irmina Korzeniowska – Dyrektor Oddziału
kom. 501 262 289
irmina.korzeniowska@frbs.org.pl
Oddział w Rzeszowie
Renata Bialic – Dyrektor Oddziału
kom. 500 358 648
Oddział w Warszawie
Magdalena Paczóska – Dyrektor Oddziału
kom. 797 308 503
magdalena.paczoska@frbs.org.pl
Oddział we Wrocławiu
Krzysztof Janka – Dyrektor Oddziału
kom. 500 358 650
[1] W kwestii szkoleń organizowanych stacjonarnie obowiązują „Wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2” opublikowane przez Ministerstwo Rozwoju z Głównym Inspektorem Sanitarnym:
- konieczne jest zapewnienie warunków przestrzegania obowiązujących ogólnych wymogów ochrony osobistej, dystansu społecznego i zabezpieczeń zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa zgodnie
z wytycznymi GIS, - w przypadku szkoleń organizowanych w siedzibie Pracodawcy, po stronie Pracodawcy leży zapewnienie odpowiednich warunków do przeprowadzenia szkolenia zgodnie z wytycznymi GIS,
- rekomendowania jest forma zdalna, tam, gdzie to możliwe,
- poznaj szczegółowe wytyczne GIS.