Data rozpoczęcia szkolenia:
08.01.2025
Godzina rozpoczęcia szkolenia:
12:30
Opis szkolenia:
Najpóźniej w I kwartale Rada Nadzorcza zatwierdza plan działania Komórki ds. zgodności. I kwartał 2025r. stoi też pod znakiem wdrażania zapisów BASEL III, Rozporządzenia DORA, drugiej części Ustawy o ochronie sygnalistów, doskonalenie metod zarządzania ryzykiem ESG, Ustawy o doręczeniach elektronicznych a także raportowanie roczne, przeglądy procedur itp.
CEL SZKOLENIA:
Celem niniejszego szkolenia jest przekazanie informacji na temat analizy ryzyka braku zgodności za IV kwartał 2024r., przygotowanie dokumentów testowych na I kwartał 2025r. oraz omówienie przewidywanych zmian w procedurach wewnętrznych banków na podstawie zmian regulacji zewnętrznych – analiza luki prawnej.
KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
- Podczas szkolenia zostanie omówiony przykładowy plan działania Komórki ds. zgodności na 2025r. z uwzględnieniem ESG, DORA, BASEL III itp.
- Uczestnicy otrzymają przykład raportu z analizy ryzyka braku zgodności za IV kwartał 2024r.,
- Uczestnik szkolenia zapozna się z najważniejszymi przepisami prawa, które weszły w życie w IV kwartale 2024r. oraz wchodzą w I kwartale 2025r.;
- Uczestnicy otrzymają przykładowe dokumenty testowe na I kwartał 2025r.
ADRESACI: Szkolenie jest skierowane do członków Zarządu, Rady Nadzorczej (ze szczególnym uwzględnieniem członków Komitetu Audytu), pracowników komórki ds. zgodności, komórki ds. funkcji kontroli, audytorów wewnętrznych, pracowników komórek ds. zarządzania ryzykiem, oraz innych osób zainteresowanych problematyką będącą przedmiotem szkolenia.
PROWADZĄCY: RENATA SZOSTAK–MAŁYSA – dyplomowany audytor wewnętrzny (IIA, IIC), wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu w zakresie audytu wewnętrznego, wieloletni praktyk bankowy, aktualnie pracownik Banku Spółdzielczego na stanowisku ds. zgodności i IOD (Bank w SOI) oraz na stanowisku Audytu Wewnętrznego (bank samodzielny). Doświadczony szkoleniowiec, wieloletni współpracownik Fundacji Rozwoju Bankowości Spółdzielczej.
CENA: 280 zł/os brutto
Plan szkolenia:
Szkolenie przewidziane jest w godzinach 12.30 – 14.00
UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM MOŻE BYĆ ZREALIZOWANY JAKO SZKOLENIE ZAMKNIĘTE, NA ZAMÓWIENIE BANKU
1. Omówienie propozycji planu działania Komórki ds. zgodności na 2025r.
2. Analiza ilościowa i jakościowa ryzyka braku zgodności za IV kwartał 2024r., z uwzględnieniem danych z zakresu ryzyka operacyjnego – podsumowanie wyników testowania stosowania mechanizmów kontroli wewnętrznej.
3. Omówienie planu działania komórki ds. zgodności na I kwartał 2025r. w obszarze przeglądu procedur dotyczących działania Komórki ds. zgodności, przygotowanie raportów do okresowych ocen – omówienie planu szkoleń w tym zakresie.
4. Funkcja zapewniająca – Testy stosowania mechanizmów kontroli wewnętrznej planowane dla Komórki ds. zgodności na I kwartał 2025r. – omówienie wzorów dokumentów testowych – w formacie obydwu Zrzeszeń.
5. Analiza luki prawnej – omówienie najważniejszych zmian przepisów zewnętrznych i wewnętrznych wymagających wprowadzenia w I półroczu 2025r., między innymi takie jak:
1) Rozporządzenie DORA dotyczące odporności cybernetycznej sektora finansowego,
2) Zarządzanie ryzykiem ESG, zgodnie z mapą dojrzałości ESG,
3) Zmiany w zakresie oceny adekwatności kapitałowej,
4) Dostosowanie procedur do Ustawy o doręczeniach elektronicznych,
5) Uchylenie wyższej wagi ryzyka z tytułu zabezpieczenia na nieruchomości,
6) inne.
6. Wykaz ogłoszonych centralnych programów pomocowych wspierających zrównoważonych rozwój (ESG);
7. Pytania i odpowiedzi.
Informacji na temat szkolenia
zdalnego udzieli:
Beata Płatek – Koordynator ds. szkoleń
tel. kom.: 500 358 657
e-mail: szkoleniazdalne@frbs.org.pl
Zapisz się na szkolenie
Warunki uczestnictwa w szkoleniach on-line
Aby wziąć udział w szkoleniu on-line uczestnik musi posiadać:
-
- Komputer lub urządzenie mobilne – w przypadku urządzenia mobilnego można pobrać odpowiednią aplikację „ClickMeeting” ze sklepu Google Play lub AppStore.
- Połączenie internetowe o zalecanej prędkości:
- 512 KB/sek dla dźwięku,
- 1,5 MB/sek dla obrazu i dźwięku.
- Wymagania sprzętowe:
- Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy),
- 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej).
- W przypadku oprogramowania Firewall porty numer 80, 443 i 1935 powinny być odblokowane. Zalecamy także wyłączenie na czas szkolenia wszelkich dodatków typu Adblock.
- W systemie pocztowym trzeba dodać do „białej listy” domenę clickmeeting.com z której wysyłane są zaproszenia na webinary.
- Słuchawki lub głośniki podłączone do komputera.
- Przeglądarka Firefox, Google Chrome. Przeglądarka musi być uaktualniona do najnowszej wersji.
Proszę pamiętać, aby przed dołączeniem do szkolenia on-line wyłączyć wszystkie inne aplikacje, które korzystają z mikrofonu (np. Skype, WhatsApp itp.) oraz aby w czasie trwania szkolenia nie były pobierane pliki lub aktualizacje.
W celu upewniania się czy jest możliwość prawidłowego odbycia szkolenia on-line zaleca się przeprowadzenie testu połączenia. Link do testu przesyłany jest wraz z zaproszeniem na szkolenie. Poniżej przykład:
Zgłoszenie, potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie, rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu on-line
Zgłoszenie na szkolenie on-line
Zgłoszenie przyjmowane jest na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego przez upoważnioną osobę, przesłanego e-mailem na adres szkoleniazdalne@frbs.org.pl lub poprzez stronę zapis na szkolenie on-line za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie wybranego szkolenia.
Realizacja szkolenia on-line
Zaplanowane szkolenie on-line potwierdzane jest mailowo 1–2 dni przed jego terminem realizacji.
Odwołanie szkolenia on-line
W przypadku konieczności odwołania szkolenia on-line, FRBS kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo lub telefonicznie.
Rezygnacja ze szkolenia on-line
Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej, e-mailem na adres szkoleniazdalne@frbs.org.pl , do godziny 14-tej dnia poprzedzającego szkolenie. Brak rezygnacji po 14-tej dnia poprzedzającego szkolenie – odpłatność 100 % .