Data rozpoczęcia szkolenia:
28.02.2025
Godzina rozpoczęcia szkolenia:
09:00
Opis szkolenia:
CELE SZKOLENIA:
Podczas szkolenia omówione zostaną główne uwagi i nieprawidłowości stwierdzone przez UKNF podczas kontroli przeprowadzonych w bankach spółdzielczych w okresie ostatnich 5 lat.
KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
Zostaną przedstawione uczestnikom szkolenia obszary w procesie oceny ryzyka transakcji kredytowych, które wymagają zwiększonej uwagi na gruncie weryfikacji zapisów wewnętrznych regulacji, ale również praktyk stosowanych w procesach kredytowych w poszczególnych bankach spółdzielczych.
ADRESACI: Szkolenie skierowane jest do analityków kredytowych, sprzedawców kredytów oraz innych osób, które uczestniczą w procesie kredytowym.
PROWADZĄCY: Paweł Ciołek – Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Posiada tytuł „Dyplomowany Pracownik Bankowy” – nadany przez Związek Banków Polskich w Warszawie. Ekspert ds. księgowości śledczej w Biurze Ekspertyz Sądowych w Lublinie. Wieloletni pracownik Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach obecnie na stanowisku – specjalista ds. administrowania biznesowego aplikacji, systemów i produktów bankowych.
CENA: 280 zł/os brutto
Plan szkolenia:
Szkolenie przewidziane jest w godzinach 09.00 – 12.00
UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM MOŻE BYĆ ZREALIZOWANY JAKO SZKOLENIE ZAMKNIĘTE, NA ZAMÓWIENIE BANKU
1. Przedstawienie wybranych pojęć, definicji, głównych norm prawnych oraz zapisów rekomendacji KNF związanych z procesem kredytowym;
2. Omówienie głównych uwag i nieprawidłowości stwierdzonych przez UKNF podczas kontroli przeprowadzonych w bankach spółdzielczych:
a) ocena zdolności kredytowej oraz ocena ryzyka kredytowego – najczęściej pojawiające się błędy i nieprawidłowości stwierdzone przez UKNF w procedurach kredytowych oraz praktykach stosowanych w działalności banków spółdzielczych;
b) najczęstsze nieprawidłowości stwierdzone przez UKNF w ocenie sytuacji ekonomiczno-finansowej kredytobiorcy podczas monitoringu kredytowego;
c) ustalenia pokontrolne UKNF w zakresie przyjmowanych przez banki spółdzielcze zabezpieczeń ekspozycji kredytowych.
Informacji na temat szkolenia
zdalnego udzieli:
Beata Płatek – Koordynator ds. szkoleń
tel. kom.: 500 358 657
e-mail: szkoleniazdalne@frbs.org.pl
Zapisz się na szkolenie
Warunki uczestnictwa w szkoleniach on-line
Aby wziąć udział w szkoleniu on-line uczestnik musi posiadać:
-
- Komputer lub urządzenie mobilne – w przypadku urządzenia mobilnego można pobrać odpowiednią aplikację „ClickMeeting” ze sklepu Google Play lub AppStore.
- Połączenie internetowe o zalecanej prędkości:
- 512 KB/sek dla dźwięku,
- 1,5 MB/sek dla obrazu i dźwięku.
- Wymagania sprzętowe:
- Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy),
- 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej).
- W przypadku oprogramowania Firewall porty numer 80, 443 i 1935 powinny być odblokowane. Zalecamy także wyłączenie na czas szkolenia wszelkich dodatków typu Adblock.
- W systemie pocztowym trzeba dodać do „białej listy” domenę clickmeeting.com z której wysyłane są zaproszenia na webinary.
- Słuchawki lub głośniki podłączone do komputera.
- Przeglądarka Firefox, Google Chrome. Przeglądarka musi być uaktualniona do najnowszej wersji.
Proszę pamiętać, aby przed dołączeniem do szkolenia on-line wyłączyć wszystkie inne aplikacje, które korzystają z mikrofonu (np. Skype, WhatsApp itp.) oraz aby w czasie trwania szkolenia nie były pobierane pliki lub aktualizacje.
W celu upewniania się czy jest możliwość prawidłowego odbycia szkolenia on-line zaleca się przeprowadzenie testu połączenia. Link do testu przesyłany jest wraz z zaproszeniem na szkolenie. Poniżej przykład:
Zgłoszenie, potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie, rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu on-line
Zgłoszenie na szkolenie on-line
Zgłoszenie przyjmowane jest na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego przez upoważnioną osobę, przesłanego e-mailem na adres szkoleniazdalne@frbs.org.pl lub poprzez stronę zapis na szkolenie on-line za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie wybranego szkolenia.
Realizacja szkolenia on-line
Zaplanowane szkolenie on-line potwierdzane jest mailowo 1–2 dni przed jego terminem realizacji.
Odwołanie szkolenia on-line
W przypadku konieczności odwołania szkolenia on-line, FRBS kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo lub telefonicznie.
Rezygnacja ze szkolenia on-line
Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej, e-mailem na adres szkoleniazdalne@frbs.org.pl , do godziny 14-tej dnia poprzedzającego szkolenie. Brak rezygnacji po 14-tej dnia poprzedzającego szkolenie – odpłatność 100 % .