Omówienie praw i obowiązków Zarządu i Rady Nadzorczej w zakresie Systemu Kontroli Wewnętrznej – zmiany w projekcie ustawy prawo bankowe
Omówienie praw i obowiązków Zarządu i Rady Nadzorczej w zakresie Systemu Kontroli Wewnętrznej – zmiany w projekcie ustawy prawo bankowe
Opis szkolenia
CELE SZKOLENIA:
- Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy na temat obowiązków i zasad funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej w banku spółdzielczym, wynikających z przepisów prawa i regulacji nadzorczych.
- Szkolenie ma na celu przygotowanie Zarządu, Rady Nadzorczej oraz pracowników odpowiedzialnych za kontrolę wewnętrzną do prawidłowej organizacji, wdrożenia i monitorowania tego systemu w sposób zgodny z wymogami regulacyjnymi oraz oczekiwaniami organów nadzoru.
KORZYŚCI ZE SZKOLENIA:
Uczestnicy szkolenia:
- uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące właściwej organizacji i struktury systemu kontroli wewnętrznej w banku spółdzielczej,
- zrozumieją zakres odpowiedzialności oraz uprawnień Zarządu i Rady Nadzorczej w tym obszarze,
- nauczą się identyfikować najczęstsze nieprawidłowości wskazywane przez organy nadzoru i audyt wewnętrzny,
- zdobędą wiedzę, która pozwoli im zwiększyć skuteczność i efektywność nadzoru wewnętrznego, ograniczyć ryzyko wystąpienia naruszeń oraz zapewnić zgodność z obowiązującymi regulacjami,
- podniosą kompetencje w zakresie praktycznego stosowania zasad ładu korporacyjnego i kontroli wewnętrznej.
ADRESACI:
Szkolenie polecane jest pracownikom sektora bankowości spółdzielczej, a w szczególności:
• Członkom Zarządu;
• Członkom Rady Nadzorczej;
• Osobom odpowiedzialnym za compliance i ryzyko – w tym pracownikom zajmujący się kontrolą wewnętrzną, audytem oraz zarządzaniem ryzykiem;
• Kadrze kierowniczej średniego szczebla.
PROWADZĄCY: ŁUKASZ GAŁECKI – praktyk z ponad 6 letnim doświadczeniem w sektorze finansowym (Leasing, Bank, IPS), zajmujący się tematyką kontroli wewnętrznej, ładu korporacyjnego oraz zarządzaniem obszarem zgodności. Posiada certyfikat Approved Compliance Expert, Approved Compliance Officer oraz Approved Whistleblowing Compliance Officer. Współautor Wytycznych SSOZ BPS dot. wdrożenia Rekomendacji Z KNF oraz aktualizacji Wytycznych SSOZ BPS dot. wdrożenia Rekomendacji H KNF dla Uczestników Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS.
CENA: 320 zł / osoba brutto
Plan szkolenia
Szkolenie przewidziane jest w godzinach 09.00 – 13.00
UWAGA: PONIŻSZY PROGRAM MOŻE BYĆ ZREALIZOWANY JAKO SZKOLENIE ZAMKNIĘTE, NA ZAMÓWIENIE BANKU
1. Podstawy normatywne dotyczące obowiązku utworzenia systemu kontroli wewnętrznej w banku spółdzielczym.
2. Organizacja i struktura organizacyjna.
3. Omówienie uprawnień oraz obowiązków Zarządu w zakresie systemu kontroli wewnętrznej.
4. Omówienie uprawnień oraz obowiązków Rady Nadzorczej w zakresie systemu kontroli wewnętrznej.
5. Wskazanie głównych nieprawidłowości identyfikowanych przez organ nadzoru oraz audyt wewnętrzny.
Kontakt
Formularz zgłoszeniowy
Szkolenia online
Szkolenia stacjonarne
Sekcja pytań i odpowiedzi
Jak zapisać się na szkolenie?
Zapisu na szkolenie on-line dokonujemy na stronie Fundacji za pośrednictwem formularza umieszczonego przy danym szkoleniu lub przy pomocy formularza przesłanego na adres: szkoleniazdalne@frbs.org.pl.
Uczestnik szkolenia otrzymuje na podany przez siebie adres e-mail zaproszenie do udziału w szkoleniu zdalnym wraz z linkiem do strony wydarzenia i hasłem dostępu.
W dniu realizacji szkolenia, o godzinie wskazanej w zaproszeniu, uczestnik loguje się na stronę szkolenia za pomocą przesłanego w zaproszeniu linku i tym samym przystępuje do udziału w wydarzeniu.
Warunki uczestnictwa w szkoleniach on-line
Aby wziąć udział w szkoleniu on-line uczestnik musi posiadać:
Komputer lub urządzenie mobilne – w przypadku urządzenia mobilnego można pobrać odpowiednią aplikację „ClickMeeting” ze sklepu Google Play lub AppStore.
Połączenie internetowe o zalecanej prędkości: 512 KB/sek dla dźwięku, 1,5 MB/sek dla obrazu i dźwięku.
Wymagania sprzętowe: Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy), 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB lub więcej).
W przypadku oprogramowania Firewall porty numer 80, 443 i 1935 powinny być odblokowane. Zalecamy także wyłączenie na czas szkolenia wszelkich dodatków typu Adblock.
W systemie pocztowym trzeba dodać do „białej listy” domenę clickmeeting.com, z której wysyłane są zaproszenia na webinary.
Słuchawki lub głośniki podłączone do komputera.
Przeglądarka Firefox, Google Chrome. Przeglądarka musi być uaktualniona do najnowszej wersji.
Proszę pamiętać, aby przed dołączeniem do szkolenia on-line wyłączyć wszystkie inne aplikacje, które korzystają z mikrofonu (np. Skype, WhatsApp itp.) oraz aby w czasie trwania szkolenia nie były pobierane pliki lub aktualizacje.
W celu weryfikacji możliwości prawidłowego uczestnictwa w szkoleniu online zaleca się wykonanie testu połączenia. Link do testu zostanie przesłany wraz z zaproszeniem na szkolenie.
Zgłoszenie, potwierdzenie uczestnictwa, odwołanie, rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu on-line
Zgłoszenie przyjmowane jest na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego przez upoważnioną osobę, przesłanego e-mailem na adres szkoleniazdalne@frbs.org.pl lub poprzez stronę zapis na szkolenie on-line za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie wybranego szkolenia.
Zaplanowane szkolenie on-line potwierdzane jest mailowo 1–2 dni przed jego terminem realizacji.
W przypadku konieczności odwołania szkolenia on-line, FRBS kontaktuje się z zainteresowanymi bankami e-mailowo lub telefonicznie.
Rezygnacja przyjmowana jest jedynie w formie pisemnej, e-mailem na adres szkoleniazdalne@frbs.org.pl , do godziny 14-tej dnia poprzedzającego szkolenie. Brak rezygnacji po 14-tej dnia poprzedzającego szkolenie – odpłatność 100 % .